آیا مکمل ها به کاهش ریزش مو کمک می کنند؟

در اینجا بهترین مکملهای موجود که توسط متخصصان پوست و مو از جمله دکتر نوروزیان به درمان ریزش مو کمک میکنند را نام میبریم و شما را با خواص این موارد آشنا میسازیم.

ریزش مو بخشی از یک چرخه طبیعی است و به صورت روزانه به مقدار کمی اتفاق می افتد. هنگامی که ریزش مو بیش از حد رخ می دهد، ممکن است از یک موضوع اصلی، مانند یک وضعیت پزشکی باشد. ژنتیک نقش مهمی در ریزش مو دارد و شما ممکن است مستعد ابتلا به آلوپسی باشید. کمل هایی هستند که باعث افزایش رشد مو می شوند و ممکن است باعث کاهش ریزش مو شوند، اما مکمل ها جایگزین درمان های پزشکی نیستند و می توانند سمی باشد.

در دکتر نوروزیان همچنین بخوانید:

بیوتین

بیوتین یک ویتامین محلول در آب از گروه B-complex است. بیوتین جزء طبیعی موجود در زرده تخم مرغ، گوشت خوک، کاهو، هویج و گوجه فرنگی است. به گفته مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، افزایش بیوتین تا 300 میکروگرم در روز می تواند رشد مو را افزایش دهد. با این که، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افزایش بیوتین باعث افزایش رشد مو می شود اگر شما قبلا میزان توصیه شده ی بیوتین را روزانه مصرف می کنید.

آهن

آهن جزء ضروری در حفظ سلامت مطلوب است. آهن به فرایند انتقال اکسیژن کمک می کند و رشد و جایگزینگی سلول را تنظیم می کند.طبق گزارش اکادمی پوست امریکا کمبود آهن در رژیم غذایی کم یا شرایط پزشکی مانند کم خونی یا خونریزی بیش از حد می تواند منجر به ریزش مو شود. آهن به عنوان یک مکمل در دسترس است و می تواند در غذاها مانند گوشت قرمز، گوشت جگر، کلوچه، صدف، مرغ، سویا، لوبیای سفید، عدس و اسفناج یافت شود.

سلنیوم

سلنیوم یک ماده معدنی است که بدن شما فقط به مقدار کمی  از ان نیاز دارد. دکتر الیزابت وونتون، یک متخصص طب سوزنی در پلیموت، ماساچوست، خاطرنشان می کند که کمبود سلنیوم و روی به طور کلی منجر به ریزش مو و کاهش عملکرد سیستم ایمنی می شود. لنیوم جزء طبیعی در خاک گیاه است. به طور طبیعی می توانید سلنیوم را هنگام خوردن گوشت، غلات و گیاهانی که در خاک های غنی از سلنیوم رشد می کنند دریافت نمایید.

ویتامین دی

ویتامین D ویتامین محلول در چربی است که در بسیاری از غذاها وجود ندارد. ویتامین در فرم مکمل و از طریق سنتز پوست توسط قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش B در دسترس است. مطالعه حیوانی که در سال 2002 توسط دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس انجام شد، گزارش داد که دوچرخه سواری فولیکول مو و رشد مو تحریک شده در موشهای بدون مو در هنگام مصرف دوز ویتامین D-3 رخ داده است. با این حال، مطالعات انسانی بر اثربخشی ویتامین D-3 در حمایت از رشد مو گزارش نشده است.

روی

روی یک ماده معدنی ضروری برای سلامت است و از عملکرد طبیعی سیستم ایمنی،رشد و تکامل جنین در دوران بارداری،کودکی و نوجوانی حمایت می کند . بر طبق وب سایت Herbs2000، روی می تواند به کاهش عملکرد تیروئید منجر شود که سبب نازک شدن و شکننده شدن مو می شود و در نتیجه باعث افزایش رشد مو می شود. دف ها دارای بیشترین میزان روی در هر سرویس می باشد اما می توانید در گوشت قرمز، مرغ، لوبیا، آجیل، دانه های کامل، خرچنگ ولابستر نیز مقداری به دست اورید.